SWAP

Permanentní SWAP Chotěboř

Permanentní swap znamená, že nejde o jednorázovou událost. SWAP Je přítomen trvale na stejné adrese s pravidelnou otevírací dobou. A to v podkroví domu č.p. 194 nám. T. G. Masaryka v Chotěboři, kde sídlí Kavárna Kohout.

SWAP Chotěboř
Atelier Zastavka 194
Půda Zastávka194

SWAP

Co zde probíhá?

SWAP Chotěboř

SWAP

SWAP CHOTĚBOŘ je permanentním swapem, což znamená, že se nejedná o jednorázovou událost. Je přítomen trvale na stejné adrese s pravidelnou otevírací dobou. A to v Ateliéru v podkroví domu Zastávka194, kde sídlí Kavárna Kohout.
ÚTERÝ: 10 – 12 a 15 – 18, ČTVRTEK: 15 – 18, NEDĚLE: 9 – 12.

Doporučená věková skupina:
všechny

SWAP Chotěboř: 

ÚT 10 – 12 a 15 – 18
ČT 15 – 18 a NE 9 – 12

Laboratoř junior

Je tvůrčím klubem pro nejmenší. Klubík se pyšní tříhodinovou časovou dotací a tak krom kreslení, “stavění” z papírů a jiných materiálů, zde máme i časový prostor na četbu či zpěv, kterým dle potřeby aktivity prokládáme. Obecně se zde děti učí pracovat se základními pomůckami jako jsou tužky štětce, nůžky, ale hlavně se učí rozvíjet své přirozené vlohy a spolupracovat s ostatními.

Doporučená věková skupina:
2 – 6 let

Laboratoř Junior: 
SO 9 – 12:00

Laboratoř

Tento “experimentální” klub přirozeně navazuje na klubík předcházející. Děti zde naleznou výzvy přiměřené svému věku a schopnostem. Víceméně pasivní objekty zde nahradí tvorba již pohyblivých “hraček”. Od pohádek se ve chvílích odpočinku přesuneme k diskuzím o aktuálních tématech jako je třidétisk, fastfashion, robotika, udržitelnost, a další.

Doporučená věková skupina:
6 – 12 let

Laboratoř: 
ČT 15 – 18:00

Ateliér

V tomto kurzu se nejen váš štětec a tužka dotknou nového. Při tvorbě je vskutku alfou a omegou vidět, a proto musíte otevřít oči! Podívat se na svět z jiné perspektivy. 

Co je to mandelbrotova množina….. Co vidí vaše pokožka….Jak a proč se liší vidění ptáků či ryb od toho našeho… Jak ztvárnit 1D, 2D, 3D, a co je vlastně 4D….  

“Nestačí se jen dívat, je potřeba vidět.”
9 – 99 let

Ateliér: 
NE 9 – 12:00

Ateliér Senior

Nabyli jste v životě dojmu, že nemáte talent a přesto vás kresba a malba vábí. Ukážu vám jak tužku a štětec ovládnout. Pochopit je, aby dělali to co po nich žádáte. Vyučovala jsem nejen na základní škole, ale též jsem vedla aranžéry do praxe či připravovala na univerzitě budoucí pedagogy umění. Vím jak vás naučit co potřebujete.  

Doporučená věková skupina:
39 – 99 let

Senior Klub:
ÚT 9 – 11:00