Kreativní místnost

Multifunkční prostor

Hledáte místo pro jednorázové či pravidelné schůzky, workshopy nebo cvičení? Pronajměte si místnost v prvním patře Zastávky194 s internetem, výhledem na náměstí a občerstvením v Café Kohout. Anebo se připojte k pravidelným promítáním, lekcím jógy a šití barefootových bot.

Kreativní místnost

Co zde probíhá?

Kurzy

Večerní kurzy šití bot probíhají jednou týdně pod vedením Jitky Vrbové a jsou určeny všem, kdo rádi tvoří a chodí nebo chtějí začít chodit v barefoot obuvi. Žádná speciální dovednost pro tento kurz není předem vyžadována. Po třech večerech odejdete v na míru šitých, vlastnoručně vyrobených originálních kožených polobotkách nebo balerínkách. Takový tvůrčí relax jen tak někde nezažijete! A ta radost z výsledku! Kromě úžasného pocitu z nádherných botek se i skvěle odreagujete – věnujete se totiž jen a jen jedné věci a nic vás z ní nebude rušit. Cílem není vytvořit ševcovsky profesionální obuv, ale užít si čas jen pro sebe, vytvořit praktickou, funkční věc a naučit se dělat střihy komukoli na míru. Pořádá Klub Šalamounek.

Večerní kurzy
Lektorka Jitka Vrbová

Cvičení

Setkání s Monikou Němcovou, která je absolventkou výcviku “Jóga jako vědomá cesta” a která jógu a její učení vnímá s vděčností jako něco, co nás přesahuje, jako způsob, jak kultivovat svůj vlastní um bytí na podložce i mimo ni. Vzniká tak bezprostřední, niterný prožitek ze setkání. Monika vychází z terapeutické a restorativní jógy, která nabízí cestu učení vědomě zpomalit tempo mysli i těla, cítit a ctít své momentální hranice, najít svůj vlastní rytmus, který Vás podpoří a zharmonizuje. Po úvodním napojení rozehřejeme tělo, osvěžíme se dechem a přejdeme k relaxaci. Budeme praktikovat jednotlivé pozice a pozorovat jejich působení na naše tělo a celkovou pohodu, kdy pohoda, není jen slovo, ale určitý celkový stav.

Podvečerní kurzy
Lektorka Monika Němcová

Kroužky

Pravidelné dopolední či odpolední aktivity pro děti pořádá Klub Šalamounek. Jedná se zejména o Elfíky (zpívání, říkanky a tanečky pro ty úplně nejmenší), Hudební dílnu (propojení hry, rytmu, pohybu, zpěvu a seznamování se s hudebními nástroji a hudbou pro děti od 3 – 6 let) či Čítánky (hravé a prožitkové setkání nad určitou knihou či literárním textem pro děti od 5 let).

Dopolední i odpolední kurzy
Klub Šalamounek