Ateliér na půdě

Naše vaše klubovna

Ateliér hostí pravidelné hodiny jógy, vzdělávací kurzy zaměřené na tvorbu, přednášky, koncerty a promítání filmových dokumentů. Své stálé místo má v Ateliéru textilní SWAP otevřený všem účastníkům ruchu Zastávky194. A kulečník, stolní tenis, fotbal, hokej…

SWAP Chotěboř
Scott Ritcher v Chotěboři
Půda Zastávka194

Ateliér

Co zde probíhá?

SWAP Chotěboř

SWAP

SWAP CHOTĚBOŘ je permanentním swapem, což znamená, že se nejedná o jednorázovou událost. Je přítomen trvale na stejné adrese s pravidelnou otevírací dobou. A to v Ateliéru v podkroví domu Zastávka194, kde sídlí Kavárna Kohout.
ÚTERÝ: 10 – 12 a 15 – 18, ČTVRTEK: 15 – 18, NEDĚLE: 9 – 12.

Doporučená věková skupina:
všechny

SWAP Chotěboř: 

ÚT 10 – 12 a 15 – 18
ČT 15 – 18 a NE 9 – 12

Mermomoc v Chotěboři

KONCERTY, POEZIE, PROMÍTÁNÍ, SEMINÁŘE, JÓGA…

Půda a tajemství. Výprava. Poklady. Schovka, ale pozor na velké proutěné koše! Zážitek. Kdo poznal, tomu rádi připomeneme. Kdo nepoznal, pozná. Na koncertě, poetickém setkání, promítání filmů, lekci jógy, semináři a workshopu. Přijďte na akci inzerovanou v Kalendáři akci anebo nás kontaktujte a zarezervujte si akci vlastní.

Doporučená věková skupina:
všechny

Půda Chotěboř: 

viz Kalendář akcí

Laboratoř junior

Je tvůrčím klubem pro nejmenší. Klubík se pyšní tříhodinovou časovou dotací a tak krom kreslení, “stavění” z papírů a jiných materiálů, zde máme i časový prostor na četbu či zpěv, kterým dle potřeby aktivity prokládáme. Obecně se zde děti učí pracovat se základními pomůckami jako jsou tužky štětce, nůžky, ale hlavně se učí rozvíjet své přirozené vlohy a spolupracovat s ostatními.

Doporučená věková skupina:
2 – 6 let

Laboratoř Junior: 
SO 9 – 12:00

Laboratoř

Tento “experimentální” klub přirozeně navazuje na klubík předcházející. Děti zde naleznou výzvy přiměřené svému věku a schopnostem. Víceméně pasivní objekty zde nahradí tvorba již pohyblivých “hraček”. Od pohádek se ve chvílích odpočinku přesuneme k diskuzím o aktuálních tématech jako je třidétisk, fastfashion, robotika, udržitelnost, a další.

Doporučená věková skupina:
6 – 12 let

Laboratoř: 
ČT 15 – 18:00

Ateliér

V tomto kurzu se nejen váš štětec a tužka dotknou nového. Při tvorbě je vskutku alfou a omegou vidět, a proto musíte otevřít oči! Podívat se na svět z jiné perspektivy. 

Co je to mandelbrotova množina….. Co vidí vaše pokožka….Jak a proč se liší vidění ptáků či ryb od toho našeho… Jak ztvárnit 1D, 2D, 3D, a co je vlastně 4D….  

“Nestačí se jen dívat, je potřeba vidět.”
9 – 99 let

Ateliér: 
NE 9 – 12:00

Ateliér Senior

Nabyli jste v životě dojmu, že nemáte talent a přesto vás kresba a malba vábí. Ukážu vám jak tužku a štětec ovládnout. Pochopit je, aby dělali to co po nich žádáte. Vyučovala jsem nejen na základní škole, ale též jsem vedla aranžéry do praxe či připravovala na univerzitě budoucí pedagogy umění. Vím jak vás naučit co potřebujete.  

Doporučená věková skupina:
39 – 99 let

Senior Klub:
ÚT 9 – 11:00