Workshop a koncert: Červené Jablko / The Red Apple od Krzysztof Topolski (PL)
Zveme vás na workshop s Krzysztofem Topolským a spolupráci na hudebním dílku.

Čtvrtek 24. srpna odpoledne 16h, v Zastávce194 Chotěboř, vstup přes Café Kohout. Večerní veřejný koncert pod širým nebem v 19 hodin.
Komentář Krzysztofa Topolského: “Během našeho setkání začátkem léta se mi pan Bambuch zmínil, že kdysi zpíval polskou píseň „Czerwone Jabłuszko”. Znal jsem ji, slyšel mnohokrát a pamatoval si melodii. Zpívání písně za doprovodu pana Bambucha na klavír v jeho obývacím pokoji mě přivedlo k nápadu zpracovat skladbu inspirovanou touto lidovou písní a uspořádat workshop s koncertem. Šlo o velmi inspirativní a radostné setkání plné hudby.”
Během workshopu se s písničkou seznámíme, zkusíme ji zazpívat a možná ji podrobit kreativní dekonstrukci. Budeme také zkoumat zajímavý historický kontext vzniku písně. Pro naše hudební aktivity bude výchozím bodem samotná píseň. Společně připravíme improvizovaný koncert, kde se budou vokální prvky prolínat s perkusemi a elektronickou hudbou, nahrávkami z různých míst a prvky akustické krajiny. Workshop uzavřeme neformální a otevřenou prezentací dílka pod širým nebem.
Workshop je otevřen pro každého kreativního hudebníka, amatéra i profesionála jakéhokoli věku. S sebou nástroje, hlas a pořádnou dávku nadšení.
Těšíme se na setkání a společné hraní.
Krzysztof Topolski a Guy Van Belle
PS. Nápoj zdarma pro všechny zúčastněné…
Podpořil Mezinárodní visegrádský fond, Zastávka194 a kra.land